VIP SEKCE Mapa stránek JAZYK:

O společnosti MONDO s. r. o. a SPX Hankison


Firma MONDO s. r. o. byla založena v prosinci roku 1992 dvěma společníky. 

Od roku 1993 je firma MONDO s. r. o. autorizovaným obchodním a servisním střediskem firmy SPX Hankison, předního výrobce zařízení na úpravu stlačeného vzduchu. 

V roce 1997 byl zahájen systematický vývoj a výroba originálních kompresorů pro kolejová vozidla založené na technologii rotačních kompresorů MATTEI včetně úpravy stlačeného vzduchu pomocí technologie od firmy SPX Hankison.

Všechny tyto kroky významným způsobem přispěly k vysoké kvalitě práce, což umožnilo v roce 2011 zvládnout přípravu a certifikaci kvality ISO 9001:2009 a ISO 14001:2009. V souvislosti s dodávkami zařízení pro kolejová vozidla je firma MONDO s. r. o. od roku 2008 držitelem certifikátu dodavatele Českých drah.

 

Současnost

V současné době má firma MONDO s.r.o. tři základní střediska. První je zaměřené na techniku stlačeného vzduchu a zahrnuje obchod, projekci, realizace a servis, druhé na návrh a výrobu oběžných kol pro axiální ventilátory a třetí na inženýrské aplikace. Ty zahrnují zejména konstrukci a výrobu speciálních kompresorů a bloků vzduchového chlazení pro lokomotivy a zakázkový vývoj a výrobu obdobných zařízení.

V současné době má firma MONDO s.r.o. 25 zaměstnanců. Vlastní dvoupodlažní budovu s kancelářskými prostory o celkové ploše 660 m2, dílenské prostory (200 m2), další skladové prostory (200 m2), to vše na vlastním pozemku o rozloze 6 700 m2.

 

Vize do budoucnosti:

Plánem firmy MONDO s.r.o. je i nadále nabízet kvalitní služby v oblasti stlačeného vzduchu včetně kvalitní péče o zákazníka.